3 března, 2023

ARMACON

ARMACON FILM FESTIVAL 2023 1. 4. 2023 VSTUPENKY ZDE

Cílem akce ArmaCon Film Festival 2023 je prezentovat akční krátkometrážní filmy (především českých tvůrců) a zároveň široké veřejnosti představit kaskadérskou činnost ve filmech a v divadle, tj. příprava a realizace bojových choreografií, práci s rozličnými zbraněmi, pády, hoření, rigging a podobně. Jedná se o nultý ročník, který bude mít podobu nesoutěžní přehlídky. Naší vizí je vznik zajímavé každoroční akce, která už by mohla mít charakter soutěžní, tj. hodnocení kvality prezentovaných snímků ze strany široké veřejnosti, ale především ze strany odborné poroty.

Na akci bude organizace spolupracovat s předními českými (zejména pražskými a plzeňskými) odborníky na danou problematiku, kaskadéry a tvůrci akčních krátkometrážních filmů, zejména se členy organizace Invictum – Historical Fencing Team, z.s.

Programová náplň akce – hlavní část programu bude spojena se samotnou filmovou přehlídkou, tj. prezentací jednotlivých krátkometrážních snímků. Každý snímek bude zakončen rozhovorem s jeho tvůrci či herci, kteří ve snímcích hráli. Hlavní program bude doplněn tematickými vstupy, například rozhovory se zajímavými hosty, dále akčními živými vystoupeními. Vyvrcholením hlavního programu bude předpremiéra unikátního celovečerního dobrodružného filmu „Zbojník“.

Doprovodný program – workshop kaskadérských dovedností (pády, rigging, šermířské choreografie), tematické přednášky (např. šerm ve filmu), rozhovory, kaskadérské vystoupení, parkour, laserová show.

Více o akci, program, vstupenky na samostatném webu akce www.armacon.cz.

FB akce https://www.facebook.com/profile.php?id=100084325175306

FB událost https://www.facebook.com/events/595366135769853