Máme pro vás i v tomto těžkém koronavirovém období návrh na aktivitu s dětmi! Zapojili jsme se do hry Drak Koroňák od Plzeňské krajské rady dětí a mládeže: Outdoorové hry v Plzeňském kraji, které připravili plzeňské neziskovky. Každá organizace vymyslela svou stezku s úkoly ve svém okolí. Smyslem je dostat se s dětmi ven na hezká místa a pobavit se u toho. Hra bude již brzy kompletní a vše se dozvíte na webu www.drakkoronak.cz.

Už nyní můžete projít naší stezku: Lesní bytosti!

Legenda příběhu: V okolí zámku Kozel na jižním Plzeňsku žijí od pradávna lesní skřítkové a pohádkové bytosti opředené legendami. Dozvíte se nejen, jaké bytosti ve zdejších lesích žijí, ale cestou zjistíte také mnoho zajímavých věcí o zvířatech, stromech, rostlinách a přírodě na krásné procházce po naučné stezce „Okolo Kozlu“. Některá stanoviště vás zavedou až k bájnému hradu Lopata nebo na krásnou Mariinu vyhlídku. Tahle místa stojí za to navštívit!

Mapa s 8 stanovišti – získejte všech 8 indicií a najděte výsledné „kódové slovo“ – napište nám ho na mail info@avva.cz, uveďte jméno dítěte a my vám zašleme originální certifikát o absolvování stezky!